preloader

پیکر تراشی غیرتهاجمی

پیکر تراشی غیرتهاجمی  یا بادی کانتورینگ، روشی است که  بدون انجام عمل جراحی می تواند موجب کاهش سایز و حذف چربی های اضافی بدن شود. با کمک این روش چربی های مقاومی که با استفاده از روش های مختلف از بین نرفته اند، را می توان از بدن خارج کرده و بدنی خوش فرم و زیبا ایجاد کرد.

پیکر تراشی غیرتهاجمی روشی برای کاهش وزن نیست بلکه برای حذف چربی هایی مناسب است که بسیار مقاوم هستند. این چربی ها با روش های مختلف مانند ورزش کردن و گرفتن رژیم غذایی از بین نمی روند. همچنین باید توجه داشته باشید، برای انجام این روش، شاخص توده بدنی افراد باید از عدد  30  بیشتر نباشد.

فواید استفاده از روش های مختلف پیکر تراشی غیرتهاجمی

 • این روش ها غیرتهاجمی بوده و به انجام عمل جراحی نیازی نیست.
 • در اکثر موارد بعد از انجام پیکر تراشی، فرد می تواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.
 • نیازی به بستری شدن و خوابیدن در بیمارستان نیست.

روش های مختلف پیکر تراشی غیرتهاجمی

 • کرایولیپولیز
 • لیزر لیپولیز
 • رادیو فرکانس یا RF
 • لیپولیز تزریقی

 

پیکر تراشی غیرتهاجمی

 

کرایولیپولیز

روش کرایو لیپولیز یا فریز کردن چربی ها  مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا یا FDA  می باشد. در این روش پیکر تراشی غیرتهاجمی، حذف چربی ها  با فریز کردن آنها امکان پذیر می باشد. در روش کرایولیپولیز، سلول های چربی موجود در زیر پوست فریز شده و تخریب می شوند. این سلول های تخریب شده، کم کم تجزیه می شوند و توسط کبد از بدن فرد خارج می گردد.

در این روش پیکر تراشی غیرتهاجمی، کاهش دما موجب از بین بردن سلول های چربی نواحی مختلف  بدن مانند شکم، پهلوها، ران ها، بازوها، سینه، پشت، غبغب می شود. در این روش به بافت های اطراف ناحیه فریز شده، آسیبی وارد نمی شود.  مدت زمان انجام هر جلسه درمان نیم ساعت الی 1 ساعت می باشد. برای کسب نتیجه بهتر در برخی موارد پزشک از روش های دیگر، همراه با این روش استفاده می کند.

لیزر لیپولیز

روش SculpSure  در سال 2015 میلادی، برای اولین بار مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفت.  در این روش پیکر تراشی غیرتهاجمی، حذف چربی های مقاوم بدن توسط فیبر نوری لیزر انجام می شود.  با استفاده از انرژی و گرمای لیزر سلول های چربی مقاوم از بین می روند. با تابیده شدن فیبر نوری لیزر،  بافت چربی به شکل نیمه مایع درمی آیند. سیستم لنفاوی می تواند در مدت 12 هفته بعد از انجام این روش درمانی سلولهای چربی را از بدن فرد خارج کند.

این روش پیکر تراشی غیرتهاجمی معمولا برای نواحی شکم و پهلوها مورد استفاده قرار می گیرد. مدت زمان هر جلسه درمان حدود 25 دقیقه می باشد. برای کسب نتیجه مطلوب، معمولا چند روش درمانی با هم انجام می شود.

 

رادیوفرکانسی یا RF

در این روش پیکر تراشی غیرتهاجمی، امواج صوتی   و یا فناوری امواج  رادیو فرکوئنسی  جهت کاهش توده  چربی های اضافی به کار می روند. در روش از بین بردن چربی های اضافی به وسیله امواج رادیویی، کمترین آسیب و عوارض جانبی ایجاد می شود. در این روش امواج رادیویی به منظور تولید حرارت به بافت چربی وارد می شود.  نواحی مورد هدف در این روش، شکم ، پهلوها و اندام ها می باشد. مدت زمان انجام این روش پیکر تراشی حدود یک ساعت می باشد.  برای کسب نتیجه رضایت بخش معمولا چند روش درمانی با هم انجام می شوند.

 

لاغری

 

لیپولیز تزریقی

روش تزریق داروی Kybella ( اسید دیوکسی کولیک ) توسط سازمان غذا و دارو آمریکا در سال 2015 برای درمان افتادگی غبغب تایید شد.   در این روش برای حذف چربی های اضافی، مواد مخصوصی به زیر پوست تزریق می شود. یکی از این مواد دیوکسی کولیک اسید است که به صورت طبیعی در بدن تولید می شود و  موثر در  جذب چربی است. همچنین در این روش معمولا ماده فسفاتیدیل کولین استفاده می شود که یک لستین به دست آمده از گیاه سویا می باشد.  این مواد تزریقی موجب از بین رفتن سلول های چربی، در طول مدت چند هفته بعد از درمان می شوند. ناحیه مورد هدف در این روش، ناحیه زیر چانه یا غبغب می باشد. مدت زمان جلسه درمان حدود نیم ساعت می باشد.

پیکرتراشی های نیمه تهاجمی

پیکر تراشی نوین به وسیله دستگاه های لیپوماتیک، واترجت، لیپوست و اولترازد امکان پذیر می باشد. عملکرد این دستگاه ها بر اساس روش لیپوساکشن است.  تفاوت عملکرد این دستگاه های پیکر تراشی با روش لیپوساکشن در این است که در این دستگاه ها احتمال بروز مشکلاتی چون درد، تورم، خونریزی و عوارض دیگر به حداقل می رسد. همچنین عوارض تخلیه بافت چربی کمتر خواهد شد. با انجام این روش های پیکر تراشی نوین،  رسیدن به اندام متناسب و حذف چربی های اضافی راحت تر شده است.

در پیکر تراشی نیمه تهاجمی با  استفاده از روش های جدید می توان چربی های اضافی را سالم، از بدن خارج کرد و در صورت نیاز حتی در قسمت های دیگری از بدن که نیاز به تزریق چربی دارند، استفاده کرد. در نتیجه  انجام  این روش های پیکر تراشی، قسمت های چاق و بد فرم بدن، اصلاح شده و در صورت تمایل قسمت های لاغر بدن را  پر و خوش فرم نمود.

از این روش های جدید  پیکر تراشی نیمه تهاجمی ، برای نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلوها، ران ها، سینه ها، دست ها، باسن، گردن، پشت  و صورت استفاده می شود. اگر میزان  چربی خارج شده زیاد باشد، افتادگی و شل شدگی پوست رخ می دهد. در این مواقع از روش لیفت یا بالا کشیدن پوست استفاده می شود.

در برخی مواقع افراد برای کاهش وزن و حذف چربی های اضافی رژیم های غذایی سخت می گیرند. همچنین ورزش های سنگین و طاقت فرسا انجام می دهند و لی بافت چربی برخی نواحی از بین نمی رود.

در این مواقع می توان برای از بین بردن بافت چربی مقاوم،  از روش های مختلف پیکر تراشی نیمه تهاجمی استفاده کرد.

چگونگی انجام لیپوماتیک

برای انجام این روش ابتدا برش های کوچکی به طول 2 تا 3 میلی متر بر روی پوست ایجاد می شود. سپس لوله ای کوچک به نام کانولا به زیر پوست وارد می شود.  بافت چربی به وسیله فشار و یا ضربه فیزیکی   و سایر روش ها خرد شده و از طریق این لوله، از بدن خارج می شوند. بافت چربی خارج شده، سالم می باشد و می توان برای خوش فرم کردن سینه ها، باسن، و سایر نقاط استفاده کرد. احتمال بروز عفونت در این روش بسیار کم می باشد.

دستگاه لیپوماتیک دارای یک کمپرسور هوا است که با تولید هوای پرفشار، موجب خرد شدن سلول های چربی می شود.   با ورود هوای پرفشار لوله کانولا تکان می خورد و لوله کانولا از جنس استیل ضد زنگ، در داخل بافت چربی جلو و عقب می رود و یا می چرخد و بافت چربی را  خرد می کند.

در نوک کانولا سوراخ های وجود دارد. سلول های کوچک چربی از طریق مکش از این سوراخ ها خارج می شوند. پمپ های دستگاه لیپوماتیک چربی های خارج شده را درون مخازن مخصوص خالی می کند. سلول های چربی خارج شده، هم دما با بدن فرد است و اگر به قسمت های دیگر بدن تزریق شود، پس زده نمی شود.

 

 

سایر روش های پیکر تراشی نوین

در دستگاه های جدیدتر لیپوماتیک برای حذف چربی ها از امواج اولتراسونیک استفاده می شود. به همین علت پوست بعد از لیپوماتیک صاف و یکدست خواهد بود. دوره نقاهت روش های جدید پیکر تراشی 3 الی 7 روز است. در هر  بار انجام عمل لیپوماتیک میتوان حدود 5 تا 6 لیتر چربی اضافی از بدن خارج می شود. کسانی که خیلی چاق هستند و بافت چربی زیادی دارند، باید چند جلسه درمانی را  با فواصل چند ماهه داشته باشند.

روش عملکرد دستگاه های مورد استفاده در پیکر تراشی نیمه تهاجمی جدید

در روش لیپوست بافت چربی به وسیله حرکات فیزیکی خرد می شود. در روش اولترازد  با استفاده از امواج صوتی از روش های ضربه و چرخش برای خرد کردن چربی استفاده می شود.  در روش واترجت بافت چربی به وسیله فشار فیزیکی آب از هم پاشیده می شوند.

 نواحی مناسب برای استفاده از روش لیپوماتیک

 • شکم
 • بازوها
 • پهلوها
 • پشت
 • بغل پاها
 • بغل زانو

دستگاه عضله سازی emsculpt

دستگاه عضله سازی و لاغری emsculpt جدیدترین دستگاه پیکر تراشی غیرتهاجمی است که مورد تایید سازمان غذا و دارو آمریکا قرار گرفته است.  با کمک این دستگاه چربی های اضافی سوزانده می شود و توده عضلانی محکم تر و بهتر ایجاد می شود. این دستگاه انرژی الکترومغناطیسی  را  هدایت می کند و بر روی ناحیه مورد نظر متمرکز می نماید.

یک فرد معمولی می تواند حداکثر 65 الی 70 درصد ماهیچه های خود را به صورت ارادی و در مدت زمان کمتری منقبض نماید.  در حالی که در این روش و با ایجاد این انقباض صد در صدی در بافت عضلات چربی از بین رفته و عضله سازی بهتر انجام می شود. دوره نقاهت در این روش پیکرتراشی غیر تهاجمی وجود ندارد. احتمال بروز عوارض و خطرات در این روش وجود ندارد. نتایج استفاده از این روش شامل کاهش 25 تا 30 درصدی بافت چربی، افزایش 30 تا 35 درصدی توده عضلات و در نهایت 96 درصد رضایت بیماران می باشد.

 

دستگاه emsculpt

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخرین اخبار و تخفیفات EMSculptIran لطفا ایمیل خود را وارد فرمایید

مرکز ام اس کالپت ایران (EMSculptIran) هر آنچه شما از زیبایی، سلامتی و لاغری نیاز دارید را در فضایی مناسب و آرام توسط پرسنل با تجربه به شما ارائه خواهد داد.

روزهای کاری

در مرکز ام اس کالپت ایران همه روزه خدمات زیبایی، سلامتی و لاغری از 10 صبح الی 21 ارائه می شود.

جهت ارتباط از طریق واتس اپ بر روی آیکون سبزرنگ واتس اپ کلیک کنید و یا به این شماره 1833468-0990 پیغام دهید.

Galayo Logo Sign@4x
طراحی و توسعه توسط گالایو